Az oldal érdeklődés hiányában szünetel. A játéktér továbbra is nyitva marad azok számára, akik szeretnék folytatni játékaikat.
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Legutóbbi témák
» Sky Palace
Newady       Heoobgclsx8afqt5lshaPént. Jún. 01, 2018 2:44 am by Vendég

» Hell or Heaven
Newady       Heoobgclsx8afqt5lshaHétf. Márc. 05, 2018 1:02 am by Vendég

» Silhouette frpg
Newady       Heoobgclsx8afqt5lshaPént. Márc. 02, 2018 11:02 am by Vendég

» Dust and Shadows
Newady       Heoobgclsx8afqt5lshaSzomb. Feb. 24, 2018 6:40 am by Vendég

» Aktivitás ellenőrzés
Newady       Heoobgclsx8afqt5lshaKedd Feb. 13, 2018 10:11 pm by Farkas

Top posting users this month
No user
Statisztika
Telepes: 14
Rendfenntartó: 4
Bandita: 3
Paiute: 2
É.Shoshone: 0
Ny.Shoshone: 0
Összesen: 12 nő / 11 férfi
Szószámláló





This free script provided by JavaScript Kit

Kedvcsináló

by Farkas

Megosztás
 

 Newady

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Vendég

Anonymous


Newady       Empty
TémanyitásTárgy: Newady    Newady       Heoobgclsx8afqt5lshaSzer. Okt. 25, 2017 10:11 am


Newady





Név: Newady

Becenév: -

Kor: 22

Csoport: Paiute

Foglalkozás: Vadász, gyűjtögető

Avatar: Rania Benchegra


Személyiség leírása

Newady jelentése felhő. Születésem után, mikor édesanyám az égre tekintett, majd rám, ezt a nevet adta, hiszen oly' tiszta és szép voltam, mint a komótosan kullogó bárányfelhő az égbolton. Mint kiderült, a név tökéletesen illett is hozzám.
Olykor csendes és nyugodt voltam, pajkos, játékos, de igenis képes voltam háborogni akár az ég a sötét felhők közt.
Persze, ez ma sincs másképp. Indián nőnek születtem, akiről úgy gondolják, titokzatos, bájos és félelmetes jelenség, de egyik sem vagyok igazán. Vagyok aki vagyok. Egy nő, akit a kalandvágy és a kíváncsiság vezérel, akinek nem számít mit hoz a jövő, aki úgy érzi, nincs mit veszítenie, aki mást sem akar, csak menni és látni, mi zajlik otthonán kívül.


Előtörténet

Gyermekkorom úgy telt, mint bárki másé. Sokat játszottam a többi gyerekkel, besegítettem a törzs dolgaiba.
Mégis, kedvenc időtöltésem a bújócska volt, de nem a többi gyerek vagy felnőttek elől bújtam el, hanem a fehér ember elől. Kíváncsi voltam rájuk, ahogy mindenki más is, kivéve az idősek, akik óva intettek tőlük. Sok bosszúságot okoztak már a törzsemnek, engem mégis érdekelt kik ők, milyen szokásaik vannak és a többi.
Ám egy bújócskázás alkalmával egy férfi mégis rém talált.
még mindig emlékszem a találkozás minden percére. Úgy gondolta kém lehetek, így nem bánt velem kesztyűs kézzel, de az asszony kedves volt és segítőkész, aki kimentett férje karmaiból és ellátta a sebeimet, majd étellel is megkínált. Nem ismertem a nyelvüket, így a kommunikáció nehéz volt. De a hölgy láthatott bennem valamit és titokban, férje tudta nélkül, majdnem minden nap találkoztunk, hogy tanítsa nekem ezt a furcsa, mégis dallamos beszédet.
Gyorsan ráállt a nyelvem és nem mondom, hogy tökéletes a tudásom, de igenis képes voltam társalogni vele.
Ahogy teltek az évek, nem feledkezhettem meg a törzsi feladataimról.
Szerencsére mint a nyelvben, úgy a kézügyességem sem volt rossz soha, így gyorsan tanultam meg bánni a fegyvereinkkel, hogy vadászhassak, kosarat fonni és a gyűjtögetés is remekül ment. Megtanultam a nyomokból olvasni, azt is, hogy melyik növény lehet mérgező, melyik ehető. Még a méregkeverés és az orvoslást is el kellett sajátítanom.
Nem azért, mert ez volt a törzs akarata, hanem azért, mert én akartam így, mert tudtam, hogy nem maradok itt örökké. Nem akartam itt megöregedni és meghalni, ahogy a többiek. Látni akartam a világot, eljutni olyan helyekre, ahol még nem járt hozzám hasonló. Meg akartam ismerni a fehér embereket, a kultúrájukat és mindent, amit csak lehet. Viszont mindig visszatartott a család, a szeretetem feléjük.

Éjszaka volt, füttyre és lónyerítésre ébredtem, majd sorban durrantak el azok a fegyverek. A lovak patáinak dobogása megrengette a földet, de még is olyan halk volt, mintha messze lennének, távol tőlünk.
De hirtelen magamhoz tértem, mikor rájöttem, hol is lehet ez a szörnyű zsivaj.
Nem foglalkoztam a családom tagjaival, akik vissza akartak tartani, nehogy rájuk hozzam a bajt, vagy éppen magamra, de nem maradhattam. Valaki, aki kedves és segítőkész volt velem, bajban lehet.
De elkéstem. Mire a farmra értem, a pár hullája ott feküdt a lángoló ház előtt.
Megsajdult a szívem az asszonyt látva, de tudtam, itt már nem tehetek semmit. Úgy gondoltam, majd másnap eltemetem őket, ahogyan azt kell.
Ahogy indultam volna vissza, újra hallottam a lovasokat és fegyvereiket. Újabb iramba kezdtem vissza, egészen az otthonomig, de újra elkéstem.
A törzsem tagjai szétszéledve, családokra bontva élnek, így nem a tábort találták meg, hanem az én otthonom, az én családom.
Ismételten csak elkéstem. Mind ott feküdten a porban, miközben az átkozottak felettük nevettek.
Elborult az elmém és egyetlen követ felkapva fejbe dobtam a nekem legközelebbit. Hatásosnak bizonyult, mert megszédült és le is esett a lováról, de még mielőtt előkaphattam volna az egyik tőröm, hogy belemártsam, egy kötél került a derekamra, amit jó erősen rám erősítettek úgy, hogy a kezemet sem tudtam megmozdítani, végül erős ütést éreztem és elsötétült előttem a világ, de még annyit képes voltam kivenni a beszélgetésből, hogy "Ez még valamire jó lesz".

Vissza az elejére Go down
Farkas

Farkas
Hozzászólások száma : 106
Join date : 2013. May. 23.


Newady       Empty
TémanyitásTárgy: Re: Newady    Newady       Heoobgclsx8afqt5lshaCsüt. Okt. 26, 2017 12:32 am



Üdvözöllek, Newady!

Nagyon tetszik, hogy egy ilyen érdeklődő indiánlányt hoztál közénk. Gyönyörű a neved és az arcod is és ehhez egy különösen illő jellemet hoztál, amihez egy jól megírt történet társul. Kíváncsian vártam, hogy mi lesz a fehér párral való kapcsolatodból, de aztán sajnálattal olvastam a történet végét. Szomorúan látom, hogy a fehér emberek még mindig nem tudnak véget vetni a gyilkolászásnak. Nagyon sajnálom, ami a szeretteiddel történt és csak drukkolni tudok, hogy mindennek ellenére te épségben kimássz ebből a csapdából, amibe kerültél. Erős lánynak tűnsz, biztosan jóra fog fordulni a sorsod.
Látom, már foglaltál avatart, úgyhogy nyomás a játéktér, kíváncsi vagyok életed további részeire! Smile

Farkas







Vissza az elejére Go down
https://vadnyugatikronikak.hungarianforum.com
 
Newady
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Vadnyugati Krónikák :: Szabadidő :: Archívum :: Karakterek-
Ugrás: